• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★★

  • Adele One Night Only

  • Home Sweet Home Alone

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Being James Bond

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • LFG

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Save Ralph

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Cherry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • BLACKPINK: The Show

  • Beirut