• Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Fever Dream

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★½

  • 8:46

  • The History of the Seattle Mariners

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

  • The Booksellers

    ★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★