Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Oasis

Oasis

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry