RSS feed for William

William has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hara-Kiri: Death of a Samurai

Hara-Kiri: Death of a Samurai

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Divine Move

The Divine Move

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reign of Assassins

Reign of Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Protector

The Protector

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crime Story

Crime Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Bite Dog

Dog Bite Dog

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Brothers

Blood Brothers

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Commando - A One Man Army

Commando - A One Man Army

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encounters of the Spooky Kind

Encounters of the Spooky Kind

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Banquet

The Banquet

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry