Juan has logged 290 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Valley of Love

Valley of Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Girl

White Girl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
#Horror

#Horror

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Live Cargo

Live Cargo

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Soiree

It's a Soiree

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Collective: Unconscious

Collective: Unconscious

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry