Sort by

Juan has logged 34 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Progressive Touch

Progressive Touch

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Macho Carne

Macho Carne

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Sexy Furby

Sexy Furby

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Booth

The Booth

×
Edit this entry  
23
Romy & Laure... and the Mystery of the Enchanted Plug

Romy & Laure... and the Mystery of the Enchanted Plug

2021
×
Edit this entry  
23
The Lovers

The Lovers

2021
×
Edit this entry  
23
Last Night at the Strip Club

Last Night at the Strip Club

2021
×
Edit this entry  
23
Puss

Puss

2021
×
Edit this entry  
23
Some Kind of Humanity

Some Kind of Humanity

2020
×
Edit this entry  
23
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
Edit this entry  
22
Fruit

Fruit

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Bubble

Bubble

2020
×
Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Breezy

Breezy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Satoshi Kon: The Illusionist

Satoshi Kon: The Illusionist

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Edit this entry