Sort by

Juan has logged 19 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Follies

National Theatre Live: Follies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
04
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
Read the review Edit this entry