Sort by

alice has logged 15 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Evolution

Evolution

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry