Sort by

wobbleup has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★
Edit this entry  
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen

Queen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★
Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★½
Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry