WolfBoy has logged 140 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
One Million Years B.C.

One Million Years B.C.

1966
×
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One True Thing

One True Thing

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shallows

The Shallows

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry