WolfBoy has logged 41 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Street Fighter: Assassin's Fist

Street Fighter: Assassin's Fist

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anywhere but Here

Anywhere but Here

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fair Game

Fair Game

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Threesome

Threesome

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Glitter

Glitter

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blink

Blink

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Strangers with Candy

Strangers with Candy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry