RSS feed for Rich
  • The Voice in Your Head

  • Face to Face Time

  • Extraction

  • Pooka Lives!

  • Cursed Films

  • Single

  • Modern Whore

  • The Hunt

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Devs

  • The Invisible Man

  • Brahms: The Boy II

  • Gretel & Hansel

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Basic

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Black Christmas

  • Vert

  • Affurmative Action

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★★½

  • The Irishman

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

  • Candy Corn

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Running with the Devil

  • Ad Astra

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • School Spirit

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Anna

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Satanic Panic

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Naysayer

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Feed Me Death

  • Bliss

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★