• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Not a Game

    ★★½

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Knock Down the House

  • I Am Mother

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • A Leaf of Faith

  • Whitney

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Active Measures

    ★★★★

  • Roll Red Roll

    ★★★

  • Do You Trust this Computer?

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Take Your Pills

  • Unsane

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Studio 54

    ★★★

  • The Devil We Know

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½