Sort by

Wolfentipp has logged 30 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry