Sort by

jhonnathan has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Attraction

Attraction

2017
×
Edit this entry  
21
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
My Sweet Dear

My Sweet Dear

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
1000 Stars

1000 Stars

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Writer's Odyssey

A Writer's Odyssey

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Madres

Madres

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★
Edit this entry