Keith has logged 384 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bolshoi Babylon

Bolshoi Babylon

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Floor Below

One Floor Below

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Crosswind

In the Crosswind

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mediterranea

Mediterranea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aferim!

Aferim!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
Edit this entry  
09
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Very Semi-Serious

Very Semi-Serious

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Pearl Button

The Pearl Button

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★
Edit this entry  
30
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Carnival of Shadows

Carnival of Shadows

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Can You Dig This

Can You Dig This

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★½
Edit this entry  
20
Shapes - Metismatic

Shapes - Metismatic

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Corpus Research Institute

Corpus Research Institute

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Totem

Totem

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Menagerie

Menagerie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Veil

Veil

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Lesley the Pony Has an A+ Day!

Lesley the Pony Has an A+ Day!

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Light Motif

Light Motif

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
You Could Sunbathe in this Storm

You Could Sunbathe in this Storm

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Storm Hits Jacket

Storm Hits Jacket

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Driving

Driving

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paradise

Paradise

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Loop Ring Chop Drink

Loop Ring Chop Drink

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
My Dad

My Dad

2014
×
★★★½
Edit this entry