Sort by

#1 Bratz Fan has logged 66 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Howling: New Moon Rising

Howling: New Moon Rising

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Devil Fetus

Devil Fetus

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Demon

The Demon

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Ghost Talks

The Ghost Talks

1949
×
★★★
Edit this entry  
28
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Over the Rainbow

Over the Rainbow

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack Attack

Jack Attack

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiver Me Timbers!

Shiver Me Timbers!

1934
×
★★★★
Edit this entry  
28
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Legend of Beaver Dam

The Legend of Beaver Dam

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swing You Sinners!

Swing You Sinners!

1930
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fright to the Finish

Fright to the Finish

1954
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Ouija Board

The Ouija Board

1920
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spook-a-Nanny

Spook-a-Nanny

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
There's Good Boos To-Night

There's Good Boos To-Night

1948
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Paul Lynde Halloween Special

The Paul Lynde Halloween Special

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Eyes of the Broken Doll

Blue Eyes of the Broken Doll

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Disciples of the Crow

Disciples of the Crow

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something Must Break

Something Must Break

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queens At Heart

Queens At Heart

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Black, Mr. Hyde

Dr. Black, Mr. Hyde

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Something Weird

Something Weird

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry