Sort by

#1 Bratz Fan has logged 71 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eel Girl

Eel Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The David S. Pumpkins Halloween Special

The David S. Pumpkins Halloween Special

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil-Doll

The Devil-Doll

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Sisters

Blood Sisters

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Recorded Live

Recorded Live

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fatal Exposure

Fatal Exposure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jugular Wine: A Vampire Odyssey

Jugular Wine: A Vampire Odyssey

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Girls

Dead Girls

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Waiter

The Night Waiter

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster in the Garage

Monster in the Garage

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dimension of Blood

Dimension of Blood

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disciples of the Crow

Disciples of the Crow

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolf Blood

Wolf Blood

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bobby Yeah

Bobby Yeah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dumb Waiter

The Dumb Waiter

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Cats and Broomsticks

Black Cats and Broomsticks

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venefica

Venefica

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Want You Inside Me

I Want You Inside Me

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Night

In the Night

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Innsmouth

Innsmouth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Gothic

American Gothic

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thinner

Thinner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Objects in the Mirror Are Further than They Appear

Objects in the Mirror Are Further than They Appear

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Only Take

The Only Take

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bartholemew

Bartholemew

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Hot Mamma

Red Hot Mamma

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry