Sort by

#1 Bratz Fan has logged 603 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sonny

Sonny

2002
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
★★★
Edit this entry  
29
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black XXX-Mas

Black XXX-Mas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bedtime for Sniffles

Bedtime for Sniffles

1940
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Christmas Grandpa

My Christmas Grandpa

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Stalls of Barchester

The Stalls of Barchester

1971
×
★★½
Edit this entry  
23
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Women in Revolt

Women in Revolt

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Speed Demon

Speed Demon

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Demon's Rook

The Demon's Rook

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon's Dawn

Demon's Dawn

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Trapped Alive

Trapped Alive

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Chase Me

Chase Me

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Christmas Carol: The Movie

Christmas Carol: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dismembering Christmas

Dismembering Christmas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hypothermia

Hypothermia

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1905
×
★★★
Edit this entry  
03
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
★★★
Edit this entry  
03
Santa Claus

Santa Claus

1925
×
★★★½
Edit this entry  
03
Santa Claus vs. Cupid

Santa Claus vs. Cupid

1915
×
★★½
Edit this entry  
03
The Adventure of the Wrong Santa Claus

The Adventure of the Wrong Santa Claus

1914
×
★★★
Edit this entry  
03
A Christmas Accident

A Christmas Accident

1912
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Trap for Santa Claus

A Trap for Santa Claus

1909
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Winter Straw Ride

A Winter Straw Ride

1906
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Holiday Pageant at Home

A Holiday Pageant at Home

1901
×
★★★★
Edit this entry  
27
Next

Next

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry