Sort by

#1 Bratz Fan has logged 49 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flashman

Flashman

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Creature Companion

Creature Companion

2018
×
Edit this entry  
28
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Supersonic Man

Supersonic Man

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★
Edit this entry  
24
Living Doll

Living Doll

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Living Dolls

Living Dolls

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★
Edit this entry  
22
Weirdos

Weirdos

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
8MM

8MM

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Laughing Woman

The Laughing Woman

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Alice's Mysterious Mystery

Alice's Mysterious Mystery

1926
×
★★★★
Edit this entry  
21
Severance

Severance

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nukie

Nukie

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★★
Edit this entry  
18
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Survival in New York

Survival in New York

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★
Edit this entry  
14
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lionman II: The Witchqueen

Lionman II: The Witchqueen

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Push

Push

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice's Little Parade

Alice's Little Parade

1926
×
★★★
Edit this entry  
09
Mirror, Mirror III: The Voyeur

Mirror, Mirror III: The Voyeur

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Old Enough

Old Enough

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Woman of Paris: A Drama of Fate

A Woman of Paris: A Drama of Fate

1923
×
★★★
Edit this entry  
06
Mixed Blood

Mixed Blood

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
04
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Wish Club

Death Wish Club

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prison of the Dead

Prison of the Dead

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry