Sort by

#1 Bratz Fan has logged 51 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Diabolical Dr. Z

The Diabolical Dr. Z

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shock 'Em Dead

Shock 'Em Dead

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Witchcraft V: Dance with the Devil

Witchcraft V: Dance with the Devil

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Witchcraft IV: The Virgin Heart

Witchcraft IV: The Virgin Heart

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bleeders

Bleeders

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Monster

Teenage Monster

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Antichrist

The Antichrist

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witchcraft III: The Kiss of Death

Witchcraft III: The Kiss of Death

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Toxic Slime Creature

The Toxic Slime Creature

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Five-Minute Films: Afternoon

Five-Minute Films: Afternoon

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Mistress

Satan's Mistress

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Five-Minute Films: Old Chums

Five-Minute Films: Old Chums

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fun with Mr. Future

Fun with Mr. Future

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cell

The Cell

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Five-Minute Films: The Birth of the Goalie of the 2001 F.A. Cup Final

Five-Minute Films: The Birth of the Goalie of the 2001 F.A. Cup Final

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantasies

Fantasies

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Special Silencers

Special Silencers

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu from Beyond the Grave

Kung Fu from Beyond the Grave

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three the Stereotyped Way

Three the Stereotyped Way

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
13
Cannibal

Cannibal

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Young Doctors in Love

Young Doctors in Love

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kiss My Grits

Kiss My Grits

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
An Exercise in Discipline: Peel

An Exercise in Discipline: Peel

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jinxed!

Jinxed!

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Erotique

Erotique

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Film of Love

Film of Love

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tabula Rasa

Tabula Rasa

1989
×
★½
Edit this entry  
10
Blood-Letting

Blood-Letting

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Ninja In The Dragon's Den

Ninja In The Dragon's Den

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cottonpickin' Chickenpickers

Cottonpickin' Chickenpickers

1967
×
★★★½
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Basically

Basically

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beau

Beau

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Carry on Pickpocket

Carry on Pickpocket

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Time Walker

Time Walker

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Brazilwood Man

The Brazilwood Man

1982
×
Read the review Edit this entry  
02
One Day...

One Day...

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
The Letter

The Letter

1998
×
★★★
Edit this entry