RSS feed for wolverinefactor
  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Powerbomb

    ½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Crawlers

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • My Valentine

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Turning

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

  • The Grudge

    ★½

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Demon House

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★

  • A Nasty Piece of Work

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★★½

  • Pilgrim

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Gallows Act II

    ½

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Trick

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★½

  • Pumpkin Dick

    ★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Uncanny Annie

    ½

  • Gemini Man

    ★★

  • Doom: Annihilation

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Pure

  • Steven Universe: The Movie

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★