RSS feed for Mapi

Mapi has logged 115 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vanity Fair

Vanity Fair

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★½
Edit this entry  
04
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★
Edit this entry