Sort by

Jordxn_nor has logged 282 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Edit this entry  
11
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry