Sort by

Wongo has logged 342 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hero

Hero

2002
×
Edit this entry  
31
The Blood of Fu Manchu

The Blood of Fu Manchu

1968
×
★★★
Edit this entry  
31
The Vengeance of Fu Manchu

The Vengeance of Fu Manchu

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Brides of Fu Manchu

The Brides of Fu Manchu

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Bellman

The Bellman

1945
×
★★★★
Edit this entry  
25
Who Killed Santa Claus?

Who Killed Santa Claus?

1941
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star in the Night

Star in the Night

1945
×
★★★★
Edit this entry  
24
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Murky Shadow Over the Gorges

Murky Shadow Over the Gorges

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burning Paradise

Burning Paradise

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Face of Fu Manchu

The Face of Fu Manchu

1965
×
★★★½
Edit this entry  
19
Young Guns II

Young Guns II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scalps

Scalps

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellgate

Hellgate

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
Domino

Domino

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Long Night

The Long Night

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Rapture

Rapture

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dog Tags

Dog Tags

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Is No Return, Johnny

There Is No Return, Johnny

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
When You Comin' Back, Red Ryder?

When You Comin' Back, Red Ryder?

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Angel Unchained

Angel Unchained

1970
×
★★★½
Edit this entry  
12
The House

The House

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
Ghost Town

Ghost Town

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
The Phantom Empire

The Phantom Empire

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lustful Amazons

The Lustful Amazons

1974
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Gunn

Black Gunn

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bliss

Bliss

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lake

The Lake

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Still Life

Still Life

1977
×
★★½
Edit this entry  
06
The Twilight of Wizards

The Twilight of Wizards

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
273 Days Below Zero

273 Days Below Zero

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mountain

The Mountain

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Platoon Leader

Platoon Leader

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
Troll

Troll

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
The 317th Platoon

The 317th Platoon

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hot Snake

Hot Snake

1978
×
★★★★
Edit this entry