Sort by

Wongo has logged 41 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Awareness

The Awareness

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Heisters

The Heisters

1964
×
★★½
Edit this entry  
30
Panic Attack!

Panic Attack!

2009
×
★★
Edit this entry  
30
The Last Man

The Last Man

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Prey

Prey

2001
×
Edit this entry  
30
China Lake

China Lake

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strange Residues

Strange Residues

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lotus Gun

The Lotus Gun

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Son

The Last Son

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Colony

The Colony

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dollar for the Dead

Dollar for the Dead

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Glorious

Glorious

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Noon

Black Noon

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Curse of the Black Widow

Curse of the Black Widow

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Terror on the Prairie

Terror on the Prairie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fou de Bassan

Fou de Bassan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blackwood

Blackwood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pin

Pin

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
House of Wax

House of Wax

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★½
Edit this entry  
10
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killshot

Killshot

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Cop Killers

Cop Killers

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fall

Fall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Savage Hunt of King Stakh

Savage Hunt of King Stakh

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Assent

The Assent

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Living Dolls

Living Dolls

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
Club of the Laid Off

Club of the Laid Off

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Spider Will Kill You

The Spider Will Kill You

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Water Spider

The Water Spider

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry