Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Croupier

Croupier

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Haru

Haru

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
God of Gamblers

God of Gamblers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sucker Free City

Sucker Free City

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Quicksilver

Quicksilver

1986
×
★★
Edit this entry  
07
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Metro

Metro

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Edit this entry  
29
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nutcracker Fantasy

Nutcracker Fantasy

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
Selena

Selena

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Little Girl Who Conquered Time

The Little Girl Who Conquered Time

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Taxing Woman

A Taxing Woman

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
Woman in Witness Protection

Woman in Witness Protection

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★½
Edit this entry  
22
Final Analysis

Final Analysis

1992
×
★★
Edit this entry  
14
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★½
Edit this entry