Sort by

dila has logged 32 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Whisper If I Forget

Whisper If I Forget

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Is All There Is

Love Is All There Is

1996
×
★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Food

Food

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry