Sort by

Tarkovsky has logged 520 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Agnes Joy

Agnes Joy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Hunt

Death Hunt

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snow Woman

The Snow Woman

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gift Wrapped

Gift Wrapped

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alias St. Nick

Alias St. Nick

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Night

Christmas Night

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa in Animal Land

Santa in Animal Land

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seasin's Greetinks!

Seasin's Greetinks!

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snow Time

Snow Time

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Somewhere in Dreamland

Somewhere in Dreamland

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Waif's Welcome

A Waif's Welcome

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle Bells

Jingle Bells

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shanty Where Santy Claus Lives

The Shanty Where Santy Claus Lives

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hardrock, Coco and Joe — The Three Little Dwarfs

Hardrock, Coco and Joe — The Three Little Dwarfs

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ski For Two

Ski For Two

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Blues

Taxi Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Correspondence

Correspondence

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Respect

Respect

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Dog who Stopped the War

The Dog who Stopped the War

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No One's with the Calves

No One's with the Calves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry