• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Night House

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Outlaws

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • Molly's Game

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Foxcatcher

    ★★★★½

  • Four Lions

    ★★★★★

  • Land of the Dead

    ★★★½

  • American Beauty

    ★½

  • Bay Coven

    ★½

  • Purple Rain

    ★★★★½

  • No Man's Woman

    ★★

  • Mildred Pierce

    ★★★★★