• Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Justice League

    ★★