Matt has logged 25 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry