• In The Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Mark of The Beast: The Legacy of the Universal Werewolf

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★