Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Go

Go

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mute

Mute

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry