RSS feed for worldly_wise

worldly_wise has logged 26 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Akira

Akira

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Week Of

The Week Of

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
WarGames

WarGames

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry