• Wicked

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • QAnon: The Search for Q

    ★★

  • The White Tiger

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★½

  • Puparia

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • You've Got This

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • This is Hexagon Sun

    ★★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Evangelion: [√] It Can (Not) Be True

    ★★★

  • ARKA (Somos mente, no materia)

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Taipei Suicide Story

    ★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★

  • Unorthodox

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • DAU. Natasha

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

    ½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½