Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sex Pot

Sex Pot

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★½
Edit this entry  
17
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
26
You've Got This

You've Got This

2020
×
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shrooms

Shrooms

2007
×
Edit this entry  
23
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Mind the Steps!

Mind the Steps!

1989
×
★★½
Edit this entry  
05
Jean-Pierre's Mouth

Jean-Pierre's Mouth

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Gobble-Gobble

Gobble-Gobble

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★½
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★½
Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
02
QAnon: The Search for Q

QAnon: The Search for Q

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Edit this entry