Sort by

Miguel has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★½
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★½
Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
02
QAnon: The Search for Q

QAnon: The Search for Q

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★½
Edit this entry  
25
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
This is Hexagon Sun

This is Hexagon Sun

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
This is Hexagon Sun

This is Hexagon Sun

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
This is Hexagon Sun

This is Hexagon Sun

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Edit this entry  
31
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
A Gentle Breeze in the Village

A Gentle Breeze in the Village

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paranoia

Paranoia

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22

"Oh Dear"-ism II & Non-Linear War

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Rise of “Oh Dear”-ism

The Rise of “Oh Dear”-ism

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Rise and Fall of the TV Journalist

The Rise and Fall of the TV Journalist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Living in an Unreal World

Living in an Unreal World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
All Watched Over by Machines of Loving Grace

All Watched Over by Machines of Loving Grace

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry