Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Undergods

Undergods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Dark Shadows

House of Dark Shadows

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flashpoint

Flashpoint

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
True Confessions

True Confessions

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry