Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dance with the Seashells!

Dance with the Seashells!

2023
×
Edit this entry  
17
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
16
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Nun II

The Nun II

2023
×
Edit this entry  
15
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Edit this entry  
14
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Edit this entry  
12
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Rings

Rings

2017
×
½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry