Sarah has logged 228 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ice Age

Ice Age

2002
×
Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Edit this entry  
27
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Randy Writes a Novel

Randy Writes a Novel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry