Sort by

wowfiyuv has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fractured

Fractured

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serial Cook

Serial Cook

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Me Lenin

You Me Lenin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Exam

Exam

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Match Point

Match Point

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stay

Stay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sputnik

Sputnik

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Love Type D

Love Type D

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry