Sort by

Olivia has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Edit this entry  
25
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry