• Indiana Jones 5

  • Brazen

    ½

  • Scream

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Castle Falls

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Olaf Presents

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Hell Hath No Fury

    ★★★½

  • One Shot

    ★½

  • Finch

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • My Son

    ★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★½

  • Queenpins

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½