Wowie has logged 208 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lucid

Lucid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lucid

Lucid

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Same People

The Same People

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frankie

Frankie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
For My Alien Friend

For My Alien Friend

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
For My Alien Friend

For My Alien Friend

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Tokwifi

Tokwifi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spid

Spid

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Judy Free

Judy Free

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Here, Here

Here, Here

2019
×
★★
Read the review Edit this entry