Sort by

chloe has logged 180 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★½
Edit this entry  
24
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read other review Edit this entry  
19
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crips and Bloods: Made in America

Crips and Bloods: Made in America

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Freedom to Marry

The Freedom to Marry

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★½
Read other review Edit this entry  
16
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read other review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
For the Bible Tells Me So

For the Bible Tells Me So

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Room

Room

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry