chloe has logged 126 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Page One: Inside the New York Times

Page One: Inside the New York Times

2011
×
★★
Edit this entry  
12
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Paper

The Paper

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry