• Holidate

    ½

  • Tigertail

  • Good Newwz

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Forbidden Reel

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★½

  • We Are Champions

    ★★

  • Chopsticks

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Orphanage

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Quiet Storm: The Ron Artest Story

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Jezebel

    ★★★

  • Furie

    ★★½

  • 37 Seconds

    ★★★

  • What We Left Unfinished

  • What Men Want

    ★★½

  • We Are Little Zombies

    ★★★½

  • Looking for Life

    ★★½

  • Midnight Traveler

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • America

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Life Is A Belief

    ★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • Green Book

  • Widows

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Suburban Birds

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★

  • Behind the Curve

    ½

  • Laila at the Bridge

    ★★★★★

  • Bao

  • Time for Ilhan

    ★★★½

  • The Feeling of Being Watched

    ★★★★

  • Stockholm

    ★★½

  • United Skates

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • 1985

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Black Mother

    ★★★★

  • Little Forest

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Padmaavat

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★