Weeda has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Rang De Basanti

Rang De Basanti

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
Edit this entry  
03
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barfi!

Barfi!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
That One Day

That One Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Penance

Penance

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Growing Up

Growing Up

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Elephant and the Sea

The Elephant and the Sea

2007
×
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Furie

Furie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taboo

Taboo

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don

Don

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gumnaam

Gumnaam

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Times and Winds

Times and Winds

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
1985

1985

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Forbidden Reel

The Forbidden Reel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Window Horses: The Poetic Persian Epiphany of Rosie Ming

Window Horses: The Poetic Persian Epiphany of Rosie Ming

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Orphanage

The Orphanage

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry