Sort by
  • The Origin

    ★★★

  • Manticore

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • She Came From The Woods

  • Candy Land

    ★★½

  • LOLA

    ★★

  • New Normal

    ★★★½

  • Wasted Potential

  • The Woman in the White Car

    ★★

  • Attachment

    ★★★½

  • God Said Give 'Em Drum Machines

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Enys Men

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★½

  • Last Survivors

    ★★

  • Veneciafrenia

    ★★★★

  • The Seed

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Barbarians

    ★★★

  • The Grandmother

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • A Banquet

    ★★★

  • Inexorable

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • She Watches from the Woods

    ★★

  • The Retaliators

    ★★★

  • Evie

    ★★½

  • When the Screaming Starts

    ½

  • The Changed

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★½

  • The Kindred

    ★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★

  • King Knight

    ★★★½

  • Hinterland

    ★★½

  • Brain Freeze

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Demonic

    ★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★½

  • Annette

    ★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★½

  • Ultrasound

    ★★½

  • Boîte noire

    ½

  • The Exorcism of Carmen Farias

    ★★

  • Sound of Violence

    ★★★½

  • The Feast

    ★★★

  • Offseason

    ★★

  • Gaia

    ★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • Censor

    ★★★½

  • The Sadness

    ★★★★½

  • Sad Lunch

  • The Nights Before Christmas

    ★★

  • Heckle

    ½

  • Concrete Plans

    ★★★

  • Held

    ★★

  • Significant Other